بهترين مطالب موكت كفپوش و چمن مصنوعي

بهترين مطالب موكت كفپوش و چمن مصنوعي

بهترین راه شستشوی موکت ها چیست

يکشنبه سیم 3 1400

یک موکت با کیفیت و خوب انتخاب شده می تواند به درستی به دکوراسیون اصلی خانه تبدیل شود: هوایی ، نرم ، گرم و زیبا. اما با گذشت زمان ، به او بگویید که چنین معایبی مانند کثیف شدن سریع - خاصیت ذاتی هر پوشش کف است. آیا می توان به طور موثر خلوص موکت را در خانه حفظ کرد یا تنها راه خروج خشک شویی است؟

 نحوه تمیز کردن موکت
تمیز کردن موکت در خانه: راه ها و اسرار
هنگامی که شروع به تمیز کردن موکت می کنید ، باید از قبل بدانید که می خواهید چه روشی را از زرادخانه خود حذف کنید ، تا موکت برای مدت طولانی دوام داشته باشد و زیبا بماند ، و بعد از چندین بار شستشو ظاهر خود را از دست ندهد. این هست:

قلم موهای با موهای سفت ، زیرا آنها می توانند به میزان قابل توجهی به چرت زدن آسیب برسانند.
شستشو و تمیز کردن قبل از خواب
شستن موکت در مناطق بدون تهویه ؛
و همچنین آب گرم (بیش از 50 درجه) ، زیرا دمای بالا می تواند پشت چسب موکت را از بین ببرد و باعث ریزش الیاف طبیعی شود.

علاوه بر این ، شما نباید بلافاصله پس از تمیز کردن بر روی موکت راه بروید ، کمی "نفس بکشید" و آن را خشک کنید.

اگر از این قوانین پیروی کنید ، موکت می تواند لطافت و اشباع رنگ خود را برای مدت طولانی حفظ کند.

نحوه تمیز کردن کف های لمینت
شستشوی خشک
در صورت حداقل آلودگی روی موکت ، تمیز کردن بدون آب امکان پذیر است. می توانید آن را با نمک ، نوشابه یا پاک کننده های مخصوص صنعتی درست کنید.

برای روش اول ، شما به نمک معمول نیاز دارید که ما برای غذا استفاده می کنیم. باید به طور مساوی در تمام سطح موکت توزیع شود و با قلم مو مالیده شود تا دانه های نمک تیره شوند و خاک از توده جمع شود. سپس تنها چیزی که باقی می ماند این است که با جارو برقی از روی آن عبور کنید و تمیز کردن به پایان رسیده است.

همین الگوریتم برای تمیز کردن موکت با استفاده از نوشابه استفاده می شود. باید به طور مساوی در کل منطقه کاخ پخش شود و کاملاً با برس مالیده شود. اما بعد از اینکه نوشابه رنگ تیره به خود گرفت ، باید 5-7 دقیقه باقی بماند و فقط در این صورت می توانید جاروبرقی موکت را شروع کنید.

با استفاده از یک روش خشک می توانید موکت را با پودر یا کف مخصوص تمیز کنید. البته هر تولید کننده دستورالعمل های خاص خود را برای محصولاتی که تولید می کند دارد ، اما به طور کلی در موارد زیر خلاصه می شود:

روی سطح موکت پهن کنید.
آن را کمی به داخل توده بمالید و اجازه دهید 1-2 ساعت بماند.
جاروبرقی موکت.
هنگام استفاده از کف روی موکت مناسب با مد سال ، ممکن است لکه های مرطوب باقی بماند ، باید آنها را با سشوار خشک کنید.

این روش ها برای تمیز کردن موکت هایی که آلودگی نوری دارند مناسب است. اگر لکه های سرسخت یا قدیمی روی برش ایجاد شده باشند ، باید با روش های بنیادی تری از بین بروند.
نظافت مرطوب در خانه موکت
در مواردی که مقابله با خشکشویی به تنهایی با خشکشویی امکان پذیر نیست ، یک شستشوی مرطوب با نمک ، سودا ، دم کرده چای یا حتی کلم ترش به کمک شما می آید.

 تمیز کردن موکت مرطوب

محلول های تمیز کننده بر پایه نمک
به یک کیلوگرم نمک ، آب یک لیمو را اضافه کنید ، خوب مخلوط کنید و مخلوط را روی سطح موکت پخش کنید ، بگذارید 20 دقیقه عمل کند. پس از این مدت ، ما یک جارو را در یک محلول گرم و صابون مرطوب کرده و شروع به جارو کردن نمک از موکت می کنیم ، این روش تمیز کردن نه تنها به مقابله با آلودگی کمک می کند ، بلکه بوی نامطبوع را نیز از بین می برد. وقتی تمام نمک از بین رفت ، موکت باید خشک شود.

خواص تمیز کنندگی خوب و محلول نمکی با اسید سیتریک. برای یک لیتر آب باید 10-15 گرم اسید و یک قاشق غذاخوری نمک اضافه کنید ، خوب مخلوط کنید. سپس ، به طور دوره ای برس را در محلول حاصل آغشته می کنیم ، شروع به از بین بردن آلودگی های موکت می کنیم. با چنین تمیزکاری ، مناطق مرطوب بر روی قلمه باقی می مانند که باید خشک شوند.

سرکه
اسید استیک به پاکسازی و بهداشت شستشوی موکت و از بین بردن بو کمک می کند. تهیه محلول بسیار ساده است: یک قاشق غذاخوری سرکه به یک لیتر آب اضافه کنید. در محلول حاصل ، لازم است برس را به طور مرتب با موهای متوسط ??سخت مرطوب کنید ، مایع اضافی را به یک ظرف یا ظرف دیگر بریزید.

این تمیز کردن برای موکتهای ساخته شده از الیاف طبیعی بسیار مثر است. برای مواد مصنوعی ، سرکه خطرناک است و می تواند آسیب برساند.

بهتر است موکت را پس از تمیز کردن با سرکه در هوای آزاد خشک کنید ، بنابراین در صورت امکان آن را به بیرون ببرید یا پنجره های اتاق را باز کنید تا یک پیش نویس کوچک ایجاد کنید.

جوش شیرین
با حل یک چهارم فنجان سودا در سه لیتر آب ، می توانید یک ماده تمیز کننده عالی بدست آورید. برای راحتی کار ، مخلوط حاصل را می توان در یک بطری اسپری ریخته ، کاملاً روی سطح موکت و 30 متر اسپری کرد

ذخیره می شوند ، و سپس جارو برقی می شوند. اگر می خواهید محلول را با آب یک لیمو مکمل کنید ، پس نه تنها می توانید موکت را از خاک پاک کنید ، بلکه طراوت قبلی رنگ ها را نیز بازیابی می کنید.

کلم ترش
تمیز کردن موکت با استفاده از محصولات نامناسب در نگاه اول ، مانند کلم ترش خرد شده امکان پذیر است. پس از شستشو و فشار دادن آن از طریق چند لایه گاز روی موکت ، مسواک زدن آن را مستقیماً روی ذغال سنگ شروع کنید. اگر کثیف شد ، دوباره آبکشی کنید ، آن را بیرون بریزید و کل مراحل تمیز کردن را تکرار کنید تا کثیف شدن زغال متوقف شود.

این روش در برابر لکه های طولانی و قدیمی مقاومت نخواهد کرد ، اما به طراوت موکت و از بین بردن آلودگی سطح کمک می کند.

برای تهیه چای
موکت را می توانید با دم کرده چای ، بدون توجه به چای سیاه یا سبز ، تمیز کنید. اما این روش فقط برای سایه های کف سایه های تیره مناسب است. موکتهای سبک توصیه نمی شود که از این طریق تمیز شوند.

اشکال دیگر این روش این است که برای تمیز کردن باید مقدار زیادی جوش را جمع آوری کنید ، که باید از قبل خشک شده و در یک مکان خشک ذخیره شود ، در غیر این صورت باعث کپک زدن می شود. اگر این شما را نمی ترساند ، مقدار کمی برگ چای تایپ کنید ، می توانید سعی کنید موکت را با آن تمیز کنید.

برای این کار آن را پر از آب کرده و فشار دهید. معجونی کمی مرطوب را روی موکت پهن کنید و بگذارید نیم ساعت بماند. سپس آن را با یک جارو مرطوب و تمیز مسواک بزنید یا فقط به دنبال خلا a بروید.

چگونه موهای گربه را از موکت پاک کنیم
نظافت موکت در خیابان
اگر فرصت تمیز کردن موکت در خیابان را دارید ، در زمستان می توان آن را با کمک برف و در تابستان - با کمک شامپو یا پودر انجام داد.

 نظافت موکت در خیابان

برای پاک سازی از برف استفاده کنید
شستن "برف" نه تنها تمیزی را تضمین می کند ، بلکه طراوت یخی و یخی را به موکت می بخشد.

برای انجام این کار ، موکت را به خیابان ببرید و آن را به صورت روبرو روی برف تمیز دراز بکشید ، سپس در امتداد آن راه بروید یا آن را با شستشو یا چوب به مدت 3-5 دقیقه بکوبید و بگذارید حدود نیم ساعت بماند. سپس برف های کثیف را از سطح بچرخانید و پاک کنید ، سپس جدید بریزید و دوباره تمیز کنید.

پس از آن ، موکت باید بر روی تخته سنگ آویزان شود و بقایای برف را با دقت از بین ببرید.

در خانه ، کاخ باید روی زمین قرار بگیرد و کاملا خشک شود.
لباسشویی در بیرون
اگر در خانه خصوصی زندگی می کنید ، می توانید موکت را در خیابان بشویید. این کار باید روی آسفالت تمیز انجام شود. موکت را رو به بالا بگذارید و با شلنگ به مقدار زیادی آب دهید. مطابق دستورالعمل ها ، یک ماده شوینده یا شامپوی مخصوص روی سطح موکت پخش کنید و شمع قلم مو را تمیز کنید. پس از اتمام تمیز کردن ، موکت را با دوش قدرتمند شستشو داده و با استفاده از موپ ، بقایای آن را خارج کنید.

موکت باید 2-3 ساعت در هوای تازه بماند. بعد از اینکه کمی خشک شد ، می توانید برای خشک شدن نهایی آن را روی تیرآهن آویزان کنید.
از بین بردن انواع خاصی از لکه ها
در بعضی موارد شستن موکت کاملاً نامناسب است. این معمولاً در مواردی است که کاخ خود تمیز باشد ، اما چندین لکه تازه روی آن ظاهر شده است.

 لکه های روی موکت

بنابراین از قهوه یا چای ریخته شده ، محلول صابون برای صرفه جویی باید به لکه زده شود و با اسفنج پاک شود. محلول خود نیز با اسفنج شسته می شود ، اما با آب تمیز.

آوردن خون تازه به راحتی خون تازه است. وقتی لکه خشک شد ، باید به مدت 30-60 دقیقه با یک تکه دستمال مرطوب پوشانده شود و سپس با آب سرد و پودر شسته شود.

اگر می خواهید آثار آدامس را از سطح موکت پاک کنید ، چیز سردی را روی این نقطه قرار دهید (به عنوان مثال یخ داخل بسته بندی). از دمای پایین ، بقایای لثه سفت می شود و می توانید آنها را با چاقو خراش دهید.

از طرف دیگر ، لکه های موم با درجه حرارت بالا از بین می روند. هاگ ها را با یک ورق کاغذ بپوشانید و با آهن داغ از روی آنها عبور کنید. موم شروع به ذوب شدن و فرو رفتن در کاغذ می کند. این کار را تکرار کنید تا ورق بعدی تمیز شود.

برخی موکت را یک عنصر ضروری در سبک و دکوراسیون اتاق می دانند ، و دیگران - یک چیز کاملا غیر ضروری است که گرد و غبار و خاک را جمع می کند. در واقع ، این مبلمان به راحتی کثیف می شود و رنگ اصلی خود را از دست می دهد ، اما مراقبت خوب و منظم به آن اجازه می دهد زیبایی و روشنایی خود را برای مدت طولانی حفظ کند.

منبع


(0) نظر
X